Published On: 24 Maj, 2016
Bota |

Trump i publikon video Hillary-t: Ja sulmet seksuale të të shoqit

Fushata e Donald Trump për postin e presidentit të SHBA-ve është përshkallëzuar në sulme direkte mbi çiftin Clinton.

Kandidati i republikanëve ka postuar një video së fundmi në “Instagram”, me audio nga intervistat e fundit me disa nga gratë që kanë akuzuar ish-presidentin për sulm seksual dhe përdhunim.

“A po i mbron me të vërtetë Hillary gratë?”, thuhet në tekstin shoqërues të videos.

Videoja fillon me një pamje bardhezi të Shtëpisë së Bardhë dhe me një zë që thotë: “Unë kam qenë shumë nervoz”. Fotoja gradualisht zbehet në një pamje bardhezi, të ish-presidentit duke pirë një puro.

“Gratë nuk duhet të nënshtrohen. Ky ishte një sulm”, dëgjohet një zë tjetër në sfond.

Klipi është marrë nga një intervistë e nëntorit 2007 të Sean Hannity me Kathleen Willey, e cila e akuzoi presidentin për sulm seksual ndaj saj në vitin 1993.

Zëri i fundit i takon Juanita Broaddrick, e cila gjithashtu e ka akuzuar Clintonin për përdhunimin e saj në vitin 1978, të rrëfyer në një intervistë për “NBC” në vitin 1999, kur shprehej se Clinton kishte filluar “t’i kafshonte kafshuar buzën e sipërm, dhe unë u përpoqa ta shtyja larg”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...