Published On: 30 Maj, 2016
Bota |

Trump: Emigrantët po trajtohen më mirë se veteranët

Kandidati republikan në garë për president të SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se emigrantët e paligjshëm në SHBA, marrin trajtim më të mirë se veteranët e vendit.

Në një takim të mbajtur ai tha se nuk do të lejojë që kjo të ndodhë më gjatë, ndonëse ai nuk ka ofruar asnjë dëshmi për pohimin e tij.

 Vitin e kaluar, ai ka shkaktuar zemërim, duke minuar historinë ushtarake të senatorit, John McCain, për të cilin thotë se konsiderohet hero vetëm pse ka qenë i burgosur gjatë luftës së Vietnamit, shkruan BBC, transmeton Kp

Trump, i cili nuk ka shërbyer asnjëherë në ushtri, shpesh ka bërë përpjekje për të riparuar imazhin, duke nderuar veteranët dhe duke mbledhur fonde për ta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...