Published On: 3 Maj, 2016
Bota |

Trump babai i Cruzit ka lidhje me vrasjen e Kennedyt

  • Kandidati republikan për president të Sheteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka sugjeruar se Rafael Cruz, babai i kundërshtarit të tij kryesor, Ted Cruz, ka pasur lidhje me njeriun që ka vrarë ish-presidentin amerikan, John F. Kennedy.

Në një intervistë me Fox News, Trump ka përmendur një artikull që së fundmi është publikuar nga National Enquirer, raporton BBC.

Tabloidi ka publikuar një fotografi që, sipas tij, shfaq Rafael Cruzin me vrasësin e Kennedyt, Lee Harvey Oswald, transmeton Gazeta Express.

Ekipi i Ted Cruzit i ka hedhur poshtë pretendimet e National Enquirer, dhe ka thënë se Trump është i gatshëm të thotë gjithçka për të tërhequr vëmendjen.

“Babai i tij ka qenë me Lee Harvey Oswaldin para vrasjes së Oswaldit. Kjo është çmenduri”, ka thënë Trump të martën.

“Çfarë po bënte ai me Lee Harvey Oswaldin para vdekjes së tij? Para vrasjes?”, ka pyetur Trump. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...