Published On: 6 Korrik, 2016

Tronditet bota e futbollit: 21 muaj burg për Messin (Foto)

Leo Messi është dënuar me 21 muaj burgim

Ylli i Barcelonës Leo Messi është dënuar me 21 muaj burg nga një gjykatë në Barcelonë, pasi është shpallur fajtor për evazion fiskal.

Messi është gjetur fajtor për evazion fiskal gjatë viteve 2007, 2008 dhe 2009 dhe tashmë është dënuar ai dhe babai i tij.

Messi do t’i shmanget  burgimit, në rast se ai paguan 2 milionë euro, ndërsa babai i tij Jorge Messi edhe 1.5 milionë të tjera. /Express.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...