Published On: 21 Shkurt, 2016

Tronditësi Bartezko, mik i vëllait të Hashimit, Gani Thaçit

Gjermani Roland Bartezko është autori i peticionit kundër Ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë Greg Delawie.

Roland Bartezko ish-Ushtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i denuar me 20 vite burg për vrasje të pasë luftës, është autori i peticionit kundër Abasadorin Amerikan në Kosovë Greg Delawie.

Gjermani Roland Bartezko është liruar me kushtë nga burgu pas 14 viteve burg te mbajtur.

01online.info sipas burimeve mëson së autori i peticionit Gjermani Roland Bartezko është mik i ngushtë i Gani Thaçit vëllaut të zv.kryeministrit të Kosovës Hashim Thaci!

01online.info gjithashtu mëson së pikërisht Gani Thaçi ishte ai që liroi nga burgu pas 14 viteve ish-Ushtarin e UÇK-së, Gjermanin Roland Bartezko!

 

LEXONI edhe shkrimet:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-presidenti-zgjidhet-te-enjten-ldk-ja-e-jep-besen-neser-ta-shpetoje-vendin-nga-lufta-qytetare/

http://www.shqiptari.eu/trego-hashim-si-e-mbanin-udbkos-i-vellaun-tand-me-banane-donhill-e-darka-ne-restorant-trokja/

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/

http://www.shqiptari.eu/ja-si-i-udb-a-i-vendoste-njerezit-e-saj-ne-krye-te-lpk-se-dhe-luftes/
http://www.shqiptari.eu/gjenerali-rainhard-solanen-e-debova-nga-zyra-ime-per-shkak-te-kosoves/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...