Published On: 6 Gusht, 2016

Tronditëse, publikohet videoja kur policia amerikane vret adoleshentin e paarmatosur (Video +16)

Një panel i pavarur shqyrtues i policisë së Çikagos e ka publikuar videon e cila shfaq momentet që çuan në vrasjen e një adoleshenti me ngjyrë të paarmatosur.

Videoja shfaq oficerët e policisë duke qëlluar me armë mbi makinën që Paul O’Neal, 18 vjeçar, po e voziste, para se ta ndiqnin atë në këmbë, shkruan BBC, përcjell Express.

Paneli e ka përshkruar videon si tronditëse dhe shqetësuese.

Ai ka vdekur nga lëndimet që ka marr në shpinë.

Rregullat e reja tregojnë se policia në Çikago duhet të publikojë pamje nga të shtënat fatale të policisë brenda 60 ditëve.

Rregullat e videos janë pjesë e një serie reformash në polici pasi oficerët policor qëlluan për vdekje një 17 vjeçar në tetor të vitit 2014./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...