Published On: 30 Maj, 2016

Tronditëse: Gorilla po e mbronte fëmijën dhe i preku dorën kur e vranë

Disa pamje të reja tronditëse tregojnë se gorilla Harambe po e mbronte fëmijën katër-vjeçar i cili ra në kafazin e tij, disa minuta përpara se të qëllohej dhe të vritej.

Pak çaste më vonë, gorilla 17-vjeçare u qëllua për vdekje nga stafi i kopshtit zoologjik për të mbrojtur djalin që kishte rënë brenda rrethimit të kafshës.

Dëshmitarë të ndryshëm thanë se gorilla nuk po sillej në mënyrë agresive ndaj djalit.

Pretendohet se ulërimat e atyre që e panë situatën e futën në panik kafshën, duke e bërë atë që ta merrte fëmijën me vete në një vend të sigurtë me pakëz ujë.

Harambe, a male silverback gorilla at Cincinnati ZooHarambe, a male silverback gorilla at Cincinnati Zoo

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...