Published On: 25 Qershor, 2016

Tronditë opinionin Ivanov: Grupi i armatosur nga Kosova kishte për qëllim ndarjen e Maqedonisë!

Presidenti Gjorge Ivanov konfirmoi informacionet e lëshuara në opinion se para disa muajve në Maqedoni ka hyrë një grup i armatosur nga Kosova. Sipas tij asokohe në krye të MPB-së ka qenë Oliver Spasovski nga LSDM-ja. Presidenti informacionet për grupin që siç u shpreh ka pasur për qëllim të shkëpus një pjesë të territorit të Maqedonisë i ka marrë në koordinim me shërbimet miqësore të huaja.

“Këto informacione në përgjithësi janë të njohura dhe nuk bëhet fjalë për grup prej 40 personash, ky është grup shumë më i madh, nga i cili 40 erdhën në territorin tonë dhe policia u përball me sukses me ta dhe në një farë mënyre, ata nuk i arritën qëllimet që kishin planifikuar, e që informacionet kundër zbuluese dhe shërbimet e afërta me vendin tonë dhe vendet tona mike na informojnë për ato qëllime të këtij grupi dhe qëllimin që e kishin, se janë pjesë e grupit të Kumanovës dhe duan të shkëpusin një pjesë të Maqedonisë”, deklaroi Gjorge Ivanov, president i Maqedonisë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Ky fare paprikas – presidenti Ivanov po ia ban sikur ate fshatarin qe e kishte sulmuar harusha ne mal….i shkreti kishte shpetuar disi dhe kishte mbrritur ne shtepine e tij me 100 gazepe por , edhe kur kishte ardhur ne shtepi ashtu pa fryme dhe pa ndjenja , nga frika se mose iu ishte vu harusha mbrapa , kishte hype ne katin e pare te shtepise dhe s po zbriste poshte per asnji qmim.Me fshataret bisedonte nga dritarja dhe, kure i mbaronte bisedat , nga dritarja e katit te pare , bashkebiseduesit i pyeste se a mose ndoshta ndonjeri nga ta , e kishin pa ose tekuar arushen….hahahaha
    Po po o Ivanov i gjore, Maqedonia do te ndahet sepsee eshte shtet artificial i krijuar nga trojet e tri shteteve fqinje dhe , secili nga Bullgaria , Greqia dhe Šhqiperia , do ta mere copen qe i takon dhe qe iu eshte merre dikur me dhune dhe pa pelqim.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...