Published On: 26 Shkurt, 2016

Trondit Salihaj: U zgjodh president njeriu dhe partia e të cilit vrau atdhetarët më të devotshëm

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj i ka thënë dy fjalë për zgjedhjen e Hashim Thaçit president. Ai në një shënim në Facebook, tha se sot të gjithë e treguan fytyrën e tyre të vërtetë, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë i tij:

TË DASHUR VOTUES TË LDK-SË

E di që sonte jeni të dëshpëruar me partinë, me të cilën jeni lidhur që nga koha e Presidentit Rugova, disa edhe me vonë, por të gjithë dhe gjithmonë me idealet e tij dhe tonat.

Që nga vdekja e presidentit Rugova ne kemi kaluar nëpër sfida të rënda, kemi përjetuar shumë dëshpërim, sepse ata, të cilëve u besuam shumë, na zhgënjyen dhe na dëshpëruan. Sonte, një njeri që i ka bëre kaq shumë keq LDK-së dhe Kosovës, një njeri, partia dhe strukturat e të cilit vranë njerëzit tanë me të devotshëm, atdhetarët tanë me të mirë, u zgjodh president me votat e deputetëve të LDK-së. E di që kjo ju ka dëshpëruar shumë. Sprovat e mëdha i qesin në pah vlerat dhe fytyrën e vërtetë të secilit njeri.

Por,mos harroni se çdo gjë e ka një fund. Dhe çdo fund e ka një fillim të ri. Ne do të jemi se bashku,nuk do të dorëzohemi para këtyre sprovave, do të luftojmë me durim për idealet tona, për vlerat e mëdha që i ka lënë Presidenti ynë i dashur dhe i madh Ibrahim Rugova, do të luftojmë se bashku për një fillim të ri për të mirën e Kosoves.

Mos u dorëzoni, mos u dëshpëroni! Presidenti Rugova ka thënë “Duhet pasur durim, të mirat vijnë pastaj”.

I juaji Adem Salihaj

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Nuk kemi si të mos pajtohemi më këtë konstatim të z. Adem Salihaj ! Një është e sigurt, se pa ndihmen e Hashim Thaçit, Prlamendnti Kosovës nuk do e votonte Gjykaten Speciale… Me këtë desha të them se faktori ndërkombëtar po e donë Hashim Thaçin, sepse është duke ua kryer punë më mirë se kush do tjetër..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. sadik demcanaj thotë:

  e verteta asht turp per ldk qe dhan vota zoti i shkatrroft me famile kurr dit te bardh mos pafshin poplli din rrugen e Rogoves e jo te tradhtarve hajnave banditav te kurruptun jom kon perkrads i l.d.k.kurr mo

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)
 3. gjevat thotë:

  Fajin kryesor e kan votuesit qe mashtrohen leht i japin voten qdo kandidatit te pa fytur duhet mir te mendohet kujt ja jep voten.por vijn zxhedhjet prap

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...