Published On: 12 Tetor, 2016

Tronditë opinionin Tomë Gashi: Atentatori i Ibrahim Rugovës është vrarë

Avokati Tomë Gashi, ka ndryshuar mendje pas saj që tha të martën në një debat televiziv, për Ramë Marajn, ish këshilltarin për siguri të presidentit Rugova.

Gashi kishte thënë se Ramë Maraj ishte hetuar për aatentatin ndaj ish Presidentit Ibrahim Rugova.

Përmes një postimi në Facebook, Gashi ka thënë se nëse është keqkuptuar i kërkon falje Ramë Marajt. Ndërsa ka dhënë edhe një detaj, duke thënë se atentatori i Ibrahim Rugovës është vrarë, transmeton Telegrafi.

Postimi i Gashit në Facebook:

“Rame Maraj ka te drejte ne ate qe deklaron, une asnjiher nuk kam thene se ai Rame Maraj te jet marr ne pyetje nga Prokuroret e UNMIK-ut per rastine e Atentatit ndaj Presidentit historik Dr. IBrahim RUGOVA, une as qe kam munde ta them nje gje te tille pasi kjo kurre nuk ka ndodhur.

Po ashtu une asnjiher nuk kam thene se une kinese kam qene avokat i tij ne ket rast, e verteta eshe siq aj ka deklaruar , une kam qene avokat i tij mbrojtes ne nji rast penal qe ka pas te beje me zhdoganimin e nji veture te importuar, aj per kete rast eshte liruar i pafajshem me vendim te plotefuqishem gjyqesor, per qdo keqkuptim i kerkoj falje zotit Maraj, dhe te tjereve qe kan munde te keqkutojn deklarimet e mia.

Bile ju kerkoj falje edhe atyre qe qellimisht i keqkuptojn deklarimet e mija, ndoshta edhe te zotit Rame Maraj , por ata munde edhe ta kene pune qe qellimisht ti ”keqkuptojne” deklarimet tona.

Me kaq keqkeputimi sa i perket meje mbaroj,

Sa i perket Atentatorit ndaj Presidentit Rugova aj eshte vrare para nji kohe ne nji rast dhe nuk eshte ma nder ne.

shendettg” (sic.), ka shkruar avokati Gashi. /Telegrafi/

 
Displaying 7 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Seshte pa arsye kjo deklarate e avokatit Tomisllav Gashiq…ne kete kohe…me krijue tymnaje e huti ne opinion …sigurisht edhe per te krijuar huti Tomisllavi paguhet nga kriminelet perveq mbrojtjes qe ju bene…rrjet mafioz i organizuar dhe i kompletuar me avoketer e logjistik komplete te cilet po i identifikojne personalitetet e tyre vete, se ka nise me ju rreshqite zalli nere kembe !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(5)
 2. Ardi thotë:

  Pom duket dikuj po i djeg qa po thot Avokati Tom gashi e kush e ka mizen ne kapuq skam qka i boje ja pafte hajrin per veprimet e tina.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Prokurori i shtetit duhet pyetur e marr në hetime avokatin Tom Gashi lidhur me atentatorin ndaj kryetarit të Kosovës Dr. Ibrahim Rugovës, pasi që ky po e ditka se para një kohe qenka vra, e ky duhet ditur edhe kush e ka vra apo edhe urdhëdhënësin për atentat, prandaj pse ky ka heshtur deri tash për këto që tani i bënë publike!?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(4)
 4. Abas Fejzullhahi thotë:

  Për të gjitha veprimet e tij të deritashme si avokat ky farë Tom Gashi, ka dhënë mjaft dëshmi me gojën e vet se është i pa njerëzishëm, interesi dhe paraja për te janë çdo gjë, ai për para e interes është ne gjendje me e mbrojtur edhe kriminelin më të ndyrë dhe me njollosur te tjerë apo me ba propogandë ndaj të tjerëve ku ja merr mendja se do të ket ndonjë përfitim apo edhe ndonjë detyrim nga urdhëdhënësit e tij. Pa fije turpimundohet me i ndërruar fjalët e veta dhe me thënë se jam keqkuptuar e kërkon falje, kur e shef se ku ka sharruar me lakmin e tij apo me shpirtligësin e tij,thjesht ky po na del një dredhak me 100 lloj fytyrash e karakteresh që i ndërron dhe i përshtat për çdo dit sipas interesave te tij e në dëm të të tjerëve e po besa edhe ne dëm të Kosovës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(4)
 5. Xhafer Leci thotë:

  Avokati Tomë Gashi është një burrë i paburrë. Edhe nëse gabon dhe tregonë një të vërtetë, pak kush i beson, sepse të gjithë e njohin si një gënjeshtar të madh…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(2)
 6. Avokati rrenc! Shiko Youtube

  https://www.youtube.com/watch?v=8-O-_SwE7AM

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 7. Avokati rrenc! Shiko Youtube

  https://www.youtube.com/watch?v=8-O-_SwE7AM

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...