Published On: 9 Mars, 2016

Trondit LDK-ja: Vetëvendosje investim i Serbisë

  • Lidhja Demokratike e Kosovës ka dënuar sulmin me vezë ndaj ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, anëtar i Kryesisë së LDK-së, Arban Abrashi.

LDK përmes një komunikate ka vlerësuar se këtë akt dhune të ideuar nga drejtuesit e Lëvizjes Vetëvendosje e konsideron sulm ndaj rezultateve të jashtëzakonshme pozitive që kjo Ministri dhe Qeveria e Kosovës po arrijnë në përmirësimin e jetës dhe mirëqenies sociale e ekonomike të qytetarëve të Kosovës.

“Të irrituar nga ky progres dhe në misionin e saj për të zhytur vendin në krim, kaos e anarki, kjo lëvizje antishtetërore, nuk po zgjedh mënyrë për të realizuar skenarët e saj të errët me qëllim të përfitimeve politike. Ky subjekt politik, i shndërruar në sekt neveritës për qytetarët dhe partnerët ndërkombëtarë, po vazhdon të demonstrojë potencialet kriminale të cilat i ka vënë në përdorim së fundi përmes hedhjes së molotovëve mbi policët, institucionet, shtëpitë private të liderëve institucionalë, duke djegur makina familjare e zyrtare, duke mbushur selinë e saj dhe objektin e Komunës së Prishtinës me armë vdekjeprurëse, maskat fantome dhe pajisjet e tjera kriminale”, thuhet në reagim.

Sipas LDK-së, përveç të tjerave, mbetet për keqardhje edhe një lloj afiniteti patologjik i tyre për të keqpërdorur minorenë në këto aksione.

“Lidhja Demokratike e Kosovës i bën me dije drejtuesve të LVV-së, në të cilët ka investuar aq shumë propaganda serbe pas luftës në Kosovë, se populli i Kosovës me LDK-në dhe forcat tjera çlirimtare e ka mposhtur regjimin serb të Millosheviqit, duke sjellë lirinë, pavarësinë dhe demokracinë në Kosovë, vlera të shenjta të cilat do t’i mbrojë me vendosmëri të paepur edhe nga njerëzit që me ose pa vetëdije, me veprimet e tyre, sot po punojnë në interes të armiqve të Kosovës”, përfundon reagimi.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. luli thotë:

    Nuk e di qfar te trejte i lejoni vehtes te shkruani dhe te akuzoni te tjeret kur ju e keni ministrin e puneve te mbrendeshme dhe nuk zbuloni asnje rast

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...