Published On: 28 Shkurt, 2016

Trofeu i parë sezonal për Cityn (Video)

Manchester City është fitues i Kupës së Ligës (Capital One Cup) pasi në finalen e Wembleyt e mposhti Liverpoolin pas ekzekutimit të penaltive.

Pjesa e parë ishte pa gola, ndërsa rasti më i mirë në këtë gjysmëlojë ishte në minutën e 23-të, kur Sergio Aguero goditi shtyllën.

fernandinho

City kaloi në epërsi në minutën e 49-të falë golit nga Fernandinho, porse fajtori kryesor ishte portieri Simon Mignolet, i cili gaboi rëndë.

Falë angazhimit të Redsave, ata ia dolën ta barazonin rezultatin përmes anësorit brazilian, Philippe Coutinho (83’).

coutinho

Përfundimi i kohës së rregullt me shifra identike bëri që ndeshja të shkonte në vazhdime. Pjesa e parë e vazhdimeve nuk prodhoi ndryshim në rezultat.

Të dyja skuadrat u përpoqën maksimalisht në pjesën e dytë të vazhdimeve që të shënonin, mirëpo nuk ia dolën përkundër rasteve që krijuan.

yaya

Dhe ishin penaltitë ato që e vendosën fituesin. Ekzekutues më të mirë nga pika e bardhë ishin lojtarët e Manchester Cityt, të cilët e fituan trofeun. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...