Published On: 7 Gusht, 2016

Triumfi epik i Majlindës në raportimin e mediave kryesore botërore

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’ në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë dhe fitorja e saj i ka pushtuar mediat krysore botërore.

“Është historike për Kosovën! Majlinda Kelmendi fiton medaljen e parë olimpike – dhe është e artë!”, shkruan në faqen e BBC në Twitter.

“Majlinda Kelmendi ia ka fituar Kosovës medaljen e parë të artë…”, raporton The Guardian.

“Xhudo: Kelmendi siguron që të bëhet medalistja e parë e Kosovës”, është titulli i Reuters.

Ritheksojmë se krenaria e sportit të Kosovës në finale mposhti italianen Odette Giuffrida. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...