Published On: 20 Qershor, 2016

‘Trilleri Xhaka’, Graniti: Dyshoj se Shqipëria do kualifikohet

Ajo që nisi si një histori që pushtoi mediat e huaja, ku flitej për një betejë mes dy vëllezërve Xhaka, mori një kthesë interesante pas reagimit plot zemërim të Taulantit, kur u zëvendësua në atë ndeshje kundër Zvicrës.

E çfarë nuk u shkrua më pas, deri në ditën kur Shqipëria luajti me Rumaninë dhe Taulanti nuk u duk gjëkundi.

U tha se ishte sëmurë me stomak dhe se ka festuar fitoren me pasion.

Edhe vëllai i tij, Graniti, duket i lumtur për fitoren e shqiptarëve.

“Është një histori e pabesueshme,” tha ai.

“Kam pasur kontakt me vëllain tim”, shtoi Xhaka.

I pyetur nëse kjo fitore e Shqipërisë mjafton për të kaluar në raundin tjetër, ai tha: “Dyshoj për këtë”.

Sipas DPA, shumë skuadra të vendeve të treta mund të kapin katër pikë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...