Published On: 19 Shtator, 2016

Tri vite para Shpend Ahmetit, Lavdrim Muhaxheri kërkonte rrënimin e Katedrales (VIDEO)

Terroristi kosovar i ISIS’it, Lavdrim Muhaxheri vite më parë e kishte sulmuar ashpër një objekt fetar.

Ai i shoqëruar nga pasues të rrymës së njëjtë- islamit radikal në oborrin e Universitetit Publik, bash në pozitën ku në sfond shihet kisha ortodokse serbe e kontestuar së fundmi mbajnë fjalime kundër ndërtimit të Katedrales “Nënë Tereza”.

Ata kërkojnë ndërtimin e një xhamie krejt përballë Katedralës Katolike, aksion që e patën nisur grupi i islamikëve që më vonë do të krijonte partinë LISBA, por u ndërprenë punimet e tyre.

Kundër këtij objekti që shfaqet në këtë video tash është vënë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i partisë Vetëvendosje.

Në këtë video që është publikuar nga “liveleak.com” një falim të ashpër me tone nacionaliste dhe fetare- të përziera e mban Naman Demolli, shqiptari i parë që vdiq duke luftuar si xhihadistë në luftën e Sirisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...