Published On: 7 Janar, 2016

Treshja opozitare tubohet në Ferizaj, aty ndodh diçka!

Shtëpia e kulturës është e mbushur  e qetësia është e plotë.Të gjithë këtu në  Ferizaj po presin që të nis solemnisht tubimi i thirrur nga partitë opozitare .

Por personeli i zërimit duket se ka pak probleme andaj po mungon intonimi i himnit kombëtar

Megjithatë, është kryetari i degës se Vetëvendosjes, Emrush Xhemajli, ai që gjen një pikë alternative.

Për këtë i merr duartrokitje e publikut e të liderëve të Vetëvendosjes, AAK e Nismës, që këtë të enjte, erdhën t’i ftojnë   ferizajasit ti’u bashkëngjiten protestës së tyre të thirrur me 9 Janar,njofton Klan Kosova.

I njëjtë me porosi është edhe Ramush Haradinaj.

Ky thotë se duhet të hiqen dilemat se opozita duke e kundërshtuar Asociacionin e Komunave serbe e demarkacionin me Malin e Zi është kundër ndërkombëtarëve.

Nga ana e tij, Fatmir Limaj, thotë se s’ka tjetër rrugëdalje pos që Kryemnistri Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij Hashim Thaçi, të ndryshojnë qasjen pas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, për AKS-n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...