Published On: 20 Shkurt, 2016

Tregoni ku janë eshtrat e Behajdin Hallaqit! Dje i vratë sot i bëtë heronjë!

 

Sa prej këtyre heronjve ë i shpallët dje lobuat që ta merrnin nderimin më të lartë, vetëm e vetëm që të mbulohen gjurmët e krimeve tuaja.

Është e qartë katërçipërisht se Behajdin Hallaqi u vra në luftë, por vetëm pasi e burgosët ju paria e SHIK-ut, dhe më pas i dërguar drejt ekzekutimit.

Për Behajdin Hallaçin, thuaja në të gjitha letrat e tij, Murat Jashari në letrat e tij publike e ka denoncuar personalisht ish kryeministrin Hashim Thaçi, madje në vitin 2012 sa ishte në detyrë. Po ashtu e ka denoncuar Xhavit Halitin, dhe autoritete të tjera.

Por, nuk është shpallur hero shoku i tij, që përjetoi të njëjtin fat, Shaban Shala.

Nëse Behajdin u vra se ju e konsideruat spiun, bashkëpunëtor të UDB-së, atëherë pse sot na e shpallni hero?!

Nëse ishte tradhtar dhe ju e vlerësuat se e meritonte ekzekutimin, pse sot na e ktheni në piedestal të kombit, në heronjë?! A është kjo loja juaj e dyfishtë me UDB-në.

I shpallni tradhtor, pastaj i vrisni. Dhe sërish na i ktheni në heronjë!

Po, familja e tij çfarë bënë sot, si e lajthitni, me dekorata?!

Nëse ai është hero, tregoni ku e ka varrin, që familjarët të ngushëllohen me kaq. Mos i mbani të zhdukura eshtrat e tij dhe të Shaban Shalës, ky keqtrajtim, abuzim me shpirtrat e tyre duhet të marrë fund.

E presidentja çfarë bëri përveç se nënshkroi urdhrin tuaj për ta shpallur hero!

Pse ajo nuk flet atëherë ku ndodhen eshtrat e tij, dhe si pa ia ditur as varrin dhe as eshtrat e shpalli hero!?

Kjo gjë së pari duhej sqaruar nga drejtësia, duhej ngushëlluar shpirtrat e të vdekurve dhe më të dashurve të tyre me gjetjen e eshtrave dhe rivarrimin e dinjitetshëm, dhe pasi të kishte kryer punë hetuesia dhe mjekësia ligjore, mund të bëhej edhe dekorimi! Shqiptari.eu

 

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-kush-eshte-atentatori-qe-vrau-ahmet-krasniqin-kush-e-porosit-dhe-sa-u-pagua/

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/

http://www.shqiptari.eu/sipas-milaim-zekes-ja-pse-duhet-pershendetur-vendimi-i-ramush-haradinajt/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...