Published On: 16 Prill, 2016

Trego Baton se si z Kadri Veseli i paguante agjentët e SHIK-ut?

Rrenat e SHIK-ut janë qesharake


Driton Tali
SHIK-u gjithmonë ka luajtur me kartën e ekstremizmit fetar. Ekzistencën e saj para ndërkombëtarëve është munduar ta arsyetojë edhe me këtë argument.

Por, njërën nga rrenat më të mëdha që e kanë përhapur (e që edhe Baton Haxhiu në stilin e vet e paska thënë dje në emisionin Komiteti) është kinse SHIK e ka ruajtur Zyrën e SHBA-së në Prishtinë në kohën e sulmeve të Al Kaidës,

Hahahaha, merre me mend: SHIK-u e ka ruajtur Zyren e SHBA-së në kohën kur SHBA (me Bondsteel dhe Monteith) kishte mijëra ushtarë (marinsa, bereta të gjelbërta, SEAL’sa e çka jo) në Kosovë?!

E kam një ide për Baton Haxhiun le t’i lejë pallavrat e z Kadri Veseli (e di që është i punësuar i tij nëpërmes Devollëve) se asnjë njeri me mend në krye nuk është ka i beson, dhe mos të bëhet edhe ma cirkuz, por le ta bëjë një program dokumentar me temën “si u privatizua ish fabrika e Amortizerave nga Devollët (e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit) ku Klankosova i ka zyrat”?

Kurse për Beratin, Leon dhe Shpendin le ta bëjnë një emision dokumentar (Zona Express) lidhur me financat e SHIK-ut, me temën “si z Kadri Veseli i paguante agjentët e SHIK-ut”?

Ku i merrte financat për t’ua paguar atyre rrogat, shpenzimet e mbushjeve telefonike, makinave, zyret dhe shpenzimet tjera administrative? Dhe si u bë që udhëheqësit e saj kryesor zyrtarisht goxha shumë ta shtojnë pasurinë e tyre, e jo zyrtarisht të bëhen tajkunë të vërtet?!

Sipas të dhënave SHIK për një kohë goxha të gjatë i kishte deri 90 agjentë.

Do të dilnin emisione më interesante se sa pallavrat në stilin “SHIK e mbrojti SHBA-në nga Al Kaida”! (SHQIPTARI.EU)

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-ministri-krasniqi-u-godit-dy-here-ne-koke-nga-afer-vrasesi-profesionist-i-maskuar/

http://www.shqiptari.eu/cmenduria-serbe-vjen-ne-shqip-grindja-me-e-madhe-shqiptaro-serbe-e-filluar-nje-dekade-me-pare-dy-video-foto/

 

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Fadil zaberxha thotë:

    Ajo bised ne komitet te premten ka qen me te vertet komitet i komunisteve ku batoni jepte vlersime per njerz e buzhalci e plotsojke sikur ja dinte mendimet batonit e quditshme qesharake ate qka e tha batoni per shikun nje bised me nje nivel te ulet perralla te kota e padomethenje berat buzhala ka fol me shum se te gjith te pranishmit koleget e ti si kukulla me pyetje siprrfaqsore

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...