Published On: 29 Mars, 2016

Treg i përbashkët energjetik Kosovë-Shqipëri

  • Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci dhe homologu i tij, Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri do të nënshkruajnë Deklaratën e përbashkët që rrjedh nga takimi i fundit i Komitetit Drejtues për krijimin e tregut të përbashkët të energjisë elektrike, Kosovë-Shqipëri.

Deklarata e përbashkët është rezultat i punës së Komitetit Drejtues, ku diskutohen zhvillimet e fundit në kuadër të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë.

Deklarata do të nënshkruhet nesër në Tiranë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...