Published On: 6 Qershor, 2016
Bota |

Tre të vdekur nga vërshimet në Australi

Tre persona kanë mbetur të vdekur pas një stuhi masive që përmbyti lumenjtë, çrrënjosi pemët dhe shkaktojë dëme të mëdha përgjatë bregdetit lindor të Australisë.

Shiu dhe erërat e forta vazhdojnë edhe më tej në qytetet Viktoria, Tasmania dhe New South Wales, shkruan BBC, transmeton KosovaPress.

Erozioni në plazhin e Sidneit ka detyruar evakuimin e shtëpive shumë milionëshe, të cilat janë në rrezik nga kolapsi.

Njëri nga të vdekurit është gjetur i vdekur në lumin Canberra, për të cilin Policia thotë se ishte kapur në momentin kur ishte duke kaluar lumin./Kp3 te vdek

australi-1

australi-2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...