Published On: 25 Mars, 2016

Tre të rinj humbin jetën në një aksident në autostradën Kavajë-Rrogozhinë

Tre të rinj humbën jetën në një aksident tragjik që ndodhi në orët e para të ditës së sotme në autostradën Rrogozhinë-Kavajë.
 Automjeti tip Volksëagen me targa AA 958HY ka dalë nga rruga duke përfunduar në një kanal të ujrave të larta. Për pasojë, tre të rinjtë, përkatësisht dy djem 27 e 22 vjeç, si dhe një 32-vjeçare që ndodheshin në automjet kanë vdekur.

Aksidenti ndodhi në afërsi të fshatit Gosë të Kavajës, pranë një pike karburanti “Marsok Oil”. Paraprakisht deklarohet se drejtuesi i mjetit, shtetasi V.K., 27 vjeç, ka humbur kontrollin në drejtimin e mjetit, duke dalë jashtë rrugës ku mungojnë mbrojtëset anësore dhe ka përfunduar në kanal.

Pas nxjerrjes nga uji të mjetit dhe trupave të viktimave, gjetja e një karte shëndetësore me një emër të ndryshëm nga i viktimave ngriti dyshimin dhe për një person të katërt në automjet, por pas verifikimeve të bëra, policia lokale e përjashtoi këtë mundësi./ Top Channel

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...