Published On: 23 Shtator, 2016

Tre më të pasurit e botës do të kërkojnë alienët

Tre njerëzit më të pasur dhe më inteligjentë të botës po shpresojnë të bëhen të parët që do të gjejnë jetë jashtëtokësore në një planet të afërt me Tokën.

CEO i Facebook Mark Zuckerberg, sipërmarrësi rus Yuri Milnder dhe fizikani Stephen Hawking kanë zbuluar ekskluzivisht për MailOnline se do t’i dëgjojnë sinjalet nga ‘Toka 2.0’.

I emëruar zyrtarisht Proxima b, planeti shkëmbor besohet se ka kushtet ideale për të pasur jetë dhe është vetëm katër vite dritë larg nga Toka, transmeton Gazeta Express.

Treshja do të financojnë një projekt me 100 milionë dollarë, i cili do të përdorë teleskopët më të fuqishëm të botës për të dëgjuar mesazhet nga ET.

Një anije e ardhshme kozmike do të mund të udhëtonte për në këtë planet brenda disa dekadave. Stephen Hawking ka paralajmëruar se “ne duhet t’i gjejmë alienët para se ata të na gjejnë neve”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...