Published On: 4 Shtator, 2016

Tre heshtje te çuditshme, Ngjela, Blushi, Kokëdhima

Marrëveshja e ripërtëritur Meta-Rama, ka krijuar një situatë të re.

Tre personazhe të spikatur kanë ngelur për momentin pezull. Ngjela që shpresonte dhe punoi si askush tjetër publikisht dhe me këshillime intensive për divorcin Rama-Meta.

Blushi që shpresonte se nga përplasja Rama-Meta, do të krijohej nje situatë e favorshme në PS, për një kryengritje fraksionesh dhe një hapje të diskutimit të lidershipit të Ramës.

Kokëdhima, që kërkonte ti jepte Ramës një leksion për besëthyetjen e tij në Gjykatën Kushtetuese, që solli heqjen e mandatit të deputetit për Kocon.
Të tre këta personazhe kanë dicka për të menduar dhe ndryshuar në skemat e tyre.

Kanë zgjedhur pra heshtjen për të fituar kohë dhe për të ndryshuar strategjitë e komunikimit publik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...