Published On: 1 Gusht, 2016

Tre burra burgosen pasi dhunuan një grua dhe vajzën e saj në Indi

Janë dënuar me 14 ditë paraburgim tre burra të dyshuar për pjesëmarrje në përdhunim në grup ndaj një gruaje dhe vajzës së saj adoleshente.

Dy nga viktimat janë tërhequr zvarrë nga vetura nga një grup burrash në autostradë në qytetin e Kanpurit, transmeton Klan Kosova.

Ky incident ka shkaktuar zemërim në të gjithë vendin duke ngritur kështu sërish pyetjen mbi efikasitetin e policisë.

Kjo pasi që viktimat janë shprehur se kanë telefonuar numrin urgjentë të policisë por ata nuk ishin përgjigjur.

Gruaja dhe vajza e saj përveç që u përdhunuan familjes së tyre ia vodhën parat, aksesorët dhe telefonat mobil.

Dhuna seksuale në Indi është rritur që nga viti 2012 ku një grup burrash përdhunuan një vajzë dhe më pas e vranë atë në një autobus në Delhi.

Sidoçoftë dhuna seksuale ndaj grave dhe vajzave po vazhdon të raportohet në të gjithë vendin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...