Published On: 18 Prill, 2016

Trashëgimtarja e Skënderbeut Sophie Castriota, një mbretëreshë bukurie! (Foto + Video)

Ajo është 19 vjeç dhe një violiniste e talentuar, por ka diçka tjetër te Sophie që e lidh atë me historinë e Shqipërisë.

Sophie Castriota është brezi i 14-të i Gjergj Kastriotit, dhe këtë gjë ajo mundohet të mos e fshehë në asnjë moment.

Bukuroshja e cila jeton në Brisbane të Australisë dhe studion në Akademinë e Muzikës, ka treguar me anë të fotove të shumta në Instagram se ndihet shumë krenare për origjinën e saj, shkruan anabel. Ajo nuk e flet shumë mirë gjuhën shqipe, por nuk harron të bëjë simbolin e shqiponjës me dy duart. Sophie me një talent të madh në violinë, ka luajtur me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë në sheshin e Melbourne-t vallen e Rugovës, duke i prezantuar vendasit me një copëz arti tradicionale shqiptare.

19-vjeçarja ka treguar se së bashku me të ëmën janë duke punuar për realizimin e një filmi biografik mbi jetën e Skënderbeut. Sipas Sophies, kjo do e bashkojë akoma dhe më shumë kombin shqiptar. Violinistja e re dallohet dhe për një pamje mahnitëse. Fotot tregojnë qartë që përpos gjakut, edhe bukuria e saj është mbretërore. Për më shumë, shfletoni galerinë.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/nese-rexhep-selimi-ka-perfitu-30-milione-euro-tendera-sa-ka-fitu-pronari-i-qeverise-thaci-me-kadrin-xhavitin-e-azemin/

http://www.shqiptari.eu/kur-shkupi-ishte-plote-me-shqiptar-e-prizreni-se-kishte-asnje-turk-kufirit-si-dukej-fundi-dokument/

http://www.shqiptari.eu/naim-miftari-si-ndodhi-o-kadri-veseli-qe-vellau-i-liderit-tuaj-hashim-thait-te-jete-informator-i-devotshem-i-udb-se/


12392046_917472435004106_1889712709532872626_n

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. skendbajramaj@hotmail.com thotë:

    Mahnitse nje div shqiptare.Bravo Bravo sofe Kastrioti.populli shqiptar ishte duhur qe te beje qmos te ju kthejne ne shqiperi dhe te ju plotsoj te gjitha kushtet dhe si familje e pinjollva kastrot te mbroheni edhe nga unesko

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...