Published On: 15 Janar, 2016

Trakti i fshehtë i LDK-së për rrëzimin e Hashim Thaçin

Një pjesë e anëtarësisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ndërmarrë iniciativë konkrete kundër Hashim Thaçit. Bëhet fjalë për nëndegën më të madhe të LDK-së, atë të Dobërçanit, e cila ka paralajmëruar edhe tubime me deputetë që të pengohet zgjedhja e Hashim Thaçit president, raporton Gazeta Blic. Sipas një njoftimi të kësaj nëndege, thuhet se kjo nëndegë më 18 janar ka paralajmëruar tubim me këta deputetë të kësaj ane: Lirije Kajtazi, Fatmir Rexhepi dhe Murat Hoxha.

Mirëpo, kryetari i Degës së LDK-së, në një intervistë që e ka dhënë për Gazetën Blic para disa ditësh tha se këto veprime të nëndegës së së Dobërçanit janë individuale.

Ndryshe, një organizim i tillë ndodh për herë të parë, kur votuesit kërkojnë llogari nga politikanët e zgjedhur të tyre.

12565485_1732381533665035_2023979963340663953_n

Në vazhdim gjeni të plotë njoftimin e kësaj nëndege:

Ne mbledhjen e mbajtur sonte me kryesine e nendeges tone, morem kete vendim:

Duke qene te bindur se ska asnje force njerezore qe mundet me na e ndalu takimin me deputet tane te nderuar, e duke e ditur qe relacioni Votues-Deputet e Deputet-Votues asht zemra e demokracise, vendosem qe ne ti ftojme ne takim me votuesit, ne fillim deputet e komunes tone,e pastaj do te vazhdojme me te gjithe deputetet e partise tone. Qellimi i ketij takimi eshte informimi dhe bashkbisedimi per zhvillimet serioze te fundit ne vendin tone.

Te ftuar me ftese zyrtare nga nendega jone, ne kete takim jane deputetet e nderuar:

Lirije Kajtazi

Fatmir Rexhepi

Murat Hoxha

Po ashtu ne kete takim, i cili do te mbahet me date 18.01.2016 (e hene), ne ora 20:00, ne shtepine e kultures ne Dobercan jane te ftuar te gjithe votuesit tradicional te LDK-es

Vazhdojme fuqishem ne rrugen tone…

12570863_10204236585873697_1697792478_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...