Published On: 19 Qershor, 2016

Trajneri i Rumanisë: Shqipëria do bëjë gjithçka për të fituar

Trajneri i Rumanisë, Anghel Iordanescu, ka vlerësuar Kombëtaren shqiptare për atë që ka dhënë gjatë Euro 2016.

“Duhet ta vlerësojmë edhe Shqipërinë ashtu si kemi bërë me Francën. Ata do të bëjnë gjithçka për të fituar ndeshjen”, deklaroi Iordanescu në konferencën për shtyp.

Ai mendon se ndeshja ndaj Shqipërinë është shansi më i mirë që ka kjo gjeneratë futbollistësh rumunë për të treguar cilësinë e vet dhe për të arritur diçka të rëndësishme.

“Kjo është mundësia që i jepet vetëm një herë një brezi dhe futbolli rumun ka nevojë për të. Për 8 vite nuk kemi marrë pjesë në turne dhe tani është mundësia më e artë që kemi për të gëzuar të gjithë tifozët tanë. Duhet të tregojmë sakrificë dhe vendosmëri”, përfundoi ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...