Published On: 25 Qershor, 2016

Trajneri i Kroacisë: Kujdes nga Ronaldo

Trajneri i Kroacisë, Ante Caciq, u ka thënë lojtarëve të tij që të mos i lejojnë Cristiano Ronaldos që të shfaqë fuqinë e tij në ndeshjen e nesërme kundër Portugalisë

Ylli i Real Madridit realizoi dy gola në barazimin 3 me 3 kundër Hungarisë, duke ia siguruar përfaqësueses së tij 1/8 e finales.

Caciq është i vendosur që ta bllokojë Ronaldon në ndeshjen që zhvillohet nesër në Lens.

“Duhet të kemi kujdes dhe të mbrohemi mirë, ata janë një ekip me individë të mirë dhe natyrisht Ronaldo është lojtari i tyre kryesor”, ka thënë Caciq. “Ne nuk duhet që ta lejojmë atë të tregojë se sa i fortë është”.

“Ne duhet të jemi të përqendruar dhe të mos i lejojmë të luajnë lojën e tyre. Duhet të mbrohemi shumë nga Ronaldo”, ka thënë mes tjerash trajneri kroat.

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Kroacia ka patur ne vazhdimesi fudbollist te klasit botror por , me lojtarin Davor Shuker s krahasohet asnji nga ata .Sot , gjithe lijtaret e kombtares kroate jane me te mire se i madhi Shuker andaj dhe fiton lojen Kroaci : Portugali 4 : 1

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...