Published On: 9 Janar, 2016

Trajneri i Dortmundit sulmon Januzajn

  • Trajneri i Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel ka kritikuar Adnan Januzajn

Adnan Januzaj u rikthye në Manchester United pas një eksperience zhgënjyese te Borussia Dortmund. Sulmuesi kosovar u rikthye pra kohe në Old Traffrod, pasi nuk ishte i lumtur te klubi nga Bundesliga.

Kurse, trajneri i Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel ka kritikuar Januzajn, për të cilin thotë se nuk ka shfaqur qëndrim korrekt gjate qëndrimit në klub.

“Është për të ardhur keq që ai nuk ka treguar dëshirën dhe qëndrim për të përparuar në moshën e që ka”, ka deklaruar  Tuchel, shkruan gazeta Express.

“Ndjenja ime ishte se ai kurrë nuk ishte plotësisht me ne, një pjesë e tij gjithmonë ka qëndruar në Manchester. Ai ka krahasuar gjithçka këtu me Unitein”, ka theksuar Tuchel. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...