Published On: 22 Shtator, 2016

Trajneri i Argjentinës kritikon ashpër Barcelonën për Messin (FOTO)

Trajneri i kombëtares argjentinase ka fajësuar Barcelonën për lëndimin e Leo Messit.

Numri 10 i Barcelonës do të mungojë në ndeshjet kualifikuese për Botëror me Kombëtaren e tij ndaj Perus dhe Paraguajit, duke lënë trajnerin Edgardo Bauza të frustruar, shkruan “Goal”.

 Bauza ka akuzuar Barcelonën duke thënë se nuk ka bërë mjaftueshëm për të mbrojtur Leo Messin nga lëndimi.

Superylli argjentinas pësoi lëndim në muskul në pjesën e dytë të derbit Barcelona – Atletico, të luajtur të mërkurën në Camp Nou, duke bërë që ai të mungojë në pesë ndeshje me klubin dhe kombëtaren.

“Barcelona na dërgon ne mesazhe se duhet të kujdesemi për Messin, por ata duket se nuk kujdesen vetë mjaftueshëm”, tha Bauza për ‘Fox Sports’

“Më duket shumë e çuditshme se si e bëjnë që ai të luajë çdo ndeshje me problemet që ka”, përfundoi trajneri i Argjentinës. /Gazeta Blic/

barca-messi111

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...