Published On: 27 Maj, 2016

Tragjedia në Krujë, dëshmitari: Menduam se ishin furrat e gëlqeres

Njëmbëdhjetë gratë e plagosura nga shpërthimi i flakëve në autobusin me besimtarë në Krujë i kanë vizituar edhe përfaqësues të Kishës Ortodokse të Shqipërisë.

Njëri prej tyre përcolli për publikun e dhe dëshminë që kishte dëgjuar nga një prej të mbijetuarve.

“Një zotëri është brenda dhe thotë: “Ishte diçka e papritur, në automjet ndjemë një erë zjarri, menduam sikur ishin furrat gëlqerore që ndodhen në Krujë.

Ndaloi autobusin shoferi, pamë që për punë sekondash zjarri përpiu autobusin. U munduam që të dilnim, u bë një rrëmujë e madhe. Disa qytetarë thyen xhamat dhe mundën të nxirrnin njerëz të tjerë”.prifti-ortodoks-700x416

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...