Published On: 6 Shtator, 2016

Tragjedi nga stuhia në Shkodër, mbytet nga rryma tifozi i kombëtares nga Kosova

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Shkodër, pas përfundimit të stuhisë që mbërtheu kryeqendrën e Veriut.

Një shtetas nga Kosova, 65­vjeçari Kadri Shkrela, ka humbur jetën pasi ra në kontakt me energjinë elektrike. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në bulevardin Bishanaku, ose i njohur ndryshe si “Rruga e Gjanë”, pranë stadiumit “Loro Boriçi”.

Tifozi ishte mbështetur në shtyllën e ndriçimit, por për shkak të mbushjes së saj me ujë, 65­ vjeçarin e zuri korenti, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Mësohet se i ndjeri kishte udhëtuar nga Kosova për të ndjekur nga afër përballjen Shqipëri­Maqedoni, e ndërprerë në minutën e 75­të për shkak të stuhisë dhe reshjeve të shiut./shekulli

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...