Published On: 15 Gusht, 2016

Tragjedi në Kavajë, vrasje dhe vetëvrasje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Kavajës.

Sipas burimeve nga policia, një 29-vjeçare e identifikuar si Jonida Çamaku është gjetur e vrarë në banesën e saj në katin e 4 të një pallati.

Dyshohet se autori për këtë vrasje është Sokrat Shani, i cili më pas është vetëvrarë në fshatin Krutje të Lushnjes.

Pranë trupit të Shanit  është gjetur një letër, ku ka qenë e shkruar një adresë dhe një emër. Policia ka vajtur në adresën e lënë nga Shani dhe aty kanë gjetur trupin e 29-vjeçares me shenja dhune dhe e vdekur. Policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen.

Policia e Lushnjes zbardh nje ngjarje krimi te dyfishte.

Sot me daten 15.08.2016, ne banesen e tij, ne oret e para te mengjesit ka kryer vetvrasje me nje pistolete “TT” shtetasi SOKRAT  SHANI, vjec 65, lindur e banues ne Krutje e siperme Lushnje .

Menjehere ne vendin e ngjarjes shkuan punonjesit e policise se Lushnjes dhe nga kqyrja e vendit te ngjarjes, u vleresua situata dhe si pasoje e nje hetimi profesional u gjet nje leter ku shkruhej nje adrese dhe nje emer ne Golem te Kavajes.

Per kete u bashkepunua me Komisariatin e Policise Kavaje dhe gjate kontrollit te kasaj banese, ne njeren nga dhomat e saj  u gjend e vdekur dhe me shenja dhune shtetesja  Jonida Çanaku 29 vjec, banuese ne fshatin Kryekuq Divjake. Shtepiake.

Sipas deklarimit te  familjareve ka dy dite e larguar nga banesa dhe u ka thene se do shkoj te tezja.

Nga kqyrja e te dyja vendngjarjeve dhe te gjitha provat e mbledhura paraprakisht, rezulton se shtetasi Sokrat Shani eshte autor i vrasjes se shtetases Jonida Çanaku, me te cilen shoqerohej kohet e fundit, dhe me pas ka vrare veten.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...