Published On: 16 Qershor, 2016

Tragjedi në Euro 2016: Vdes edhe një tifoz

Irlanda Veriore siguroi fitoren e parë në Kampionatin Evropian, pas një fitoreje heroike prej 2-0 ndaj Ukrainës.

Megjithatë, lajme të këqija kanë filluar të qarkullojnë në rrjetet sociale, pasi një tifoz i Irlandës thuhet se ka vdekur gjatë minutës së 80’të të lojës.

Tifozi u konfirmua se vdiq një orë pas ndeshjes, me raportet që thonë se mjekët kishin tentuar dhe dështuar ta ‘ringjallin’ tifozin në pjesën e prapme të ulëseve ku po qëndronin tifozët e Irlandës Veriore, transmeton Gazeta Express.

Tifozi i moshës 64 vjeçare thuhet se pësoi një sulm në zemër, dhe kështu ai është bërë ngjarja e dytë e rëndë në mesin e numrit të madh të mbështetësve irlandezë që udhëtuan për në Francë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...