Published On: 4 Mars, 2016

Trafikanti ndante drejtësi, anëtar i OSHP-së

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka miratuar propozim vendimin për t’i propozuar Kuvendit shkarkimin e Bajram Zogianit nga posti i anëtarit të Bordit të Organit Shqyrtues të Prokurimit, pasi që dyshohet për kryerje të veprës trafikim me qenie njerëzore.

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa tha se që nga 24 dhjetori i vitit 2014ekziton dyshimi ndaj Bjarma Zogianit, transmeton kp. për trafikim me qenie njerëzore ndaj Bajram Zogianit dhe është arrestuar, por në të njëjtën kohë nuk është marrë asnjë masë nga OSHP dhe atij i është paguar paga.

Mustafa tha se duhet të bëhet shkarkimi i tij, pasi që ai nuk mund ta ushtrojë detyrën më.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...