Published On: 10 Korrik, 2017

Tradhton shqiptarët Erdogan: Në Beograd çon 150 biznesmenë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha në Stamboll se tregtia midis Serbisë dhe Turqisë është në rritje nga viti në vit.
Vucic ka shtuar se homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan në Serbi do t`i dërgojë 150 biznesmenë për të vendosur kontakte me biznesmenë serbë.

 Kreu i shtetit serb tha pas takimit me Erdogan në Stamboll se beson se homologu i tij turk sa më shpejt ta vizitojë Serbinë dhe i kërkoi atij që të zhvillojë një vizitë disa ditore, për të diskutuar të gjitha çështjet rajonale dhe politike, raportojnë mediat serbe.
Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Pagan says:

  Ku jane Shqiptaret pse nuk shkojn me ja djeg xhamit e sulltanve dhe me u hakmerr

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. fery says:

  Tashe e 10 vite , nga Turqia ne Serbi kane shkuar mbi 1000 biznismen dhe investitor turq , ata atje kane hapur firma te falimentuara serbe keyesisht tekstile por edhe per perpilimin e drurit dhe perpunimin e meraleve , edhe firma ndertimore turke ku per cdo puntor te punsuar serb , shteti serb ka paguar investitorit turk nga 5000-8000 € .Keta 150 biznismen turq per te cilet flet presidenti serb Vuciq , jane investitor te fundit dhe jane numer me i vogel biznismesh te cilet do te investojne ne Serb dhe i , jo pse Erdogani i paska urdhruar ata te investojne ne Serbi por , per arsye se Serbia para 10 vitesh krijoi kushte te favoreshme dhe infrastrukture ligjore per investime te huaja qe , per fat te keq , nuk eshte rast edhe me Kosoven …!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...