Published On: 7 Prill, 2016

Tradhton AAK dhe Nisma, dialog të mbyllur me PDK-në dhe LDK-në

Ky dialog i mbyllur pozitë- opozitë, për të cilin burimet e “Kohës Ditore” thonë se ka trajtuar mundësitë për tejkalimin e krizës aktuale, duket të jetë shenjë për ndryshimin e qëndrimit të deritanishëm të AAK-së dhe Nismës, të cilat ka kohë që kanë thënë se nuk ulen në një tryezë me partitë në pushtet, derisa nuk anulohen marrëveshja për asociacionin dhe ajo për demarkacionin, dhe derisa nuk ka dakordim për zgjedhje të parakohshme.

Dy përfaqësues të AAK-së dhe dy të Nismës janë ulur bashkë me dy përfaqësues të PDK-së dhe dy të LDK-së, në takimin që është organizuar nga OJQ-të “Balkans Group” dhe “Demokracia për Zhvillim”, e ku prezentë ishin edhe përfaqësues të BE-së, SHBA-së dhe Gjermanisë, ka marrë vesh “Koha Ditore” nga burime të ndryshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...