Published On: 30 Gusht, 2016

Tradhtia kulminante e Hashim Thaçit, dhurimi i tokave Malit të Zi

Presidenti i vendit pasi ka tradhtue në luftë dhe nuk ka lejue jo vetëm bashkimin e faktorit shqiptar, por edhe ka përndjek me grupin që sot njihet edhe si “Pronto”, të gjithë mbështetësit e Rugovës shumë prej tyre tuj i vra e tuj i arrestu, gjë që e ka vazhdue edhe pas luftës, së bashku me bashkëpunëtorë të tjerë të Serbisë, më 2004-ën ia vunë flakën Kosovës, jo për ti dhënë zgjidhje situatës, por vetëm me shpresë se ashtu e përshpejtojnë ardhjen në pushtet. E përmbysën çdo të arritur në Kosovë duke e kthyer në favor të serbëve. Pra, ata sërish ishin në krye të misionit të tyre për të dëmtuar interesat shqiptare, dhe për të rikthyer serbët në faktor dominant politik në Kosovë.
Për pasojë rodhi pakoja e Ahtisarit, e cila i dha serbëve të drejta të pambarimta, dhe tkurri interesin shqiptar, duke e kthyer në minorë, dhe duke e çuar drejt eleminimit qenien shqiptare, me emërtimin si komb i ri kosovar, ku 93 % shqiptarë tretet në identitetin e 7 përqindësisht. Kjo është një nga të këqijat kulminante, por që fatmirësisht shqiptarët ende pavetëdijshëm po i rezistojnë.
Gjithashtu me Pakon Ahtisari trashëgimia ilire u cungua, duke ia falur një pjesë të konsiderueshme serbëve, pra duke e sllavizuar.
Por, me kaq Hashim Thaçi nuk u mjaftua. Vazhdoi të priste vdekjen e Rugovës dhe të marrë pushtetin, në mënyrë që misionin antishqiptar ta çonte më tej.
Me shpalljen formale të pavarësisë së Kosovës, e cila rezultoi dhe po vazhdon të jetë gjithnjë e më e cunguar, pranoi që Kosova të rihynte në bisedime, madje në emër të vendosjes së rendit në veri, sipas analistëve afër tij, meqë nuk ishte arritur kjo. Por, ku janë këta analistë, këshilltarë e tutorë, që edhe pas kaq vitesh nuk arritën të vendosin asgjë pozitive në veri, pra të rivendosin sovranitetin atje?
Përkundrazi, gjërat degraduan gjithnjë e më shumë me lëshimet e reja në Bruksel nga Hashim Thaçi, dhe të deleguarit e tij, ku u përfshi edhe kryeministri aktual Isa Mustafa, duke nënshkruar gjithnjë marrëveshje në favor të serbëve, aq sa shteti i Kosovës ka degraduar në një pseudoshtet.
Por, as me kaq nuk po mjaftohet Hashim Thaçi. Ai tashmë ka vendosur të gjithë arsenalin e tij në favor të serbëve dhe Serbisë, në këmbim të lirisë së vet, duke shpresuar që Serbia të tërhiqet nga paditë ndaj tij për krime të luftës ndaj serbëve. Në funksion të kësaj janë të gjitha vizitat, përkuljet dhe kërkimfaljet e tij për serbët e vrarë, dhe zotimi për përndjekjen e të gjithë atyre që vranë serbë.
Pra, një përfaqësues më të denjë serbët në krye të shtetit të Kosovës, nuk do të mund ta gjenin.
Atëherë çfarë prisni ju shqiptarë, dhe sidomos plot nga ju që thirreni në rugovizëm dhe miratoni të gjitha marrëzitë dhe tradhtitë e Thaçit, ende mendoni se jeni pro shqiptarëve.
Mos doni të thonië nesër se Rugova ishte proserb prandaj, ju po i mbështesni Thaçin e Mustafën, tashmë të deklaruar botërisht filomazez, dhe që po realizojnë projektet më famoze serbe, më morbidet për Kosovën dhe shqiptarët.
Rugova vetëm për të shpëtuar qenien shqiptare, për ta ruajtur popullin, fuqinë biologjike të tij nuk hyri në luftë me Serbinë kur, ndërsa këta dy, vetëm në 4-5 vitet e fundit i kanë detyruar shqiptarët ta braktisin Kosovën, më shumë se 300 mijë veta, dhe si rezultat Kosova, 17 vjet pas luftës ka më pak shqiptarë se me përfunidimin e saj.
Mendohuni pra, se çfarë tradhtarësh po mbështesni, dhe ku po e dërgoni Kosovën, edhe ju rugovist dhe të gjithë ju mbështetës të heroit më negativ që kanë njohur shqiptarët. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Hashim Thaci vete pa perkrahjen e mbeshtetjen e shume te tjereve para e gjate luftes dhe , te votuesve te tije, pase luftes, e qe nuke jane te pakte ne numer (mbi 150.000) s ka mund te bene gje.Edhe nese ai ka vjedhur vota prap se prape, Thaci kishte perkrahje ne vjedhje industriale te votave , dhe nese numri i hajduteve te votave ishte kaq i madh , bile shume me i madh se votuesit e Rugoves ateher rezulltati eshte dhume zhgenjyes Jeton sepse , keta votues qe e paskan perkrahe “kauzen” e shkatrtimit te shtetesise se Kosoves nga 2004 e deri sot na qenka bukur i madhe ateher , pikrisht kjo duhet te jete teme per nji analize studjuese profesionale.Votuesit pranojjne nji koncept shkatrrues dha numri i ketyre votuesve ka tendenca te rritjes kurse numri i votuesve te Rugoves pra , te shtetesise se Kosoves ne vazhdimesi po bie…!!!
    Me duket se letargjia e popullit ishte teper e gjate dhe gjerat kane shkuar shume larg i nderuar Jeton dhe se ky devijim nuk do te mund te zgjithet me nji ose diisa shkrime …votuesit e Thacit tani me i ke ne gjutha strukturat shtetrore te Kosoves , jane te privilegjuar dhe me pafund favore .Une dyshoje se aqe lehte ata mund te hjekin dore nga keto te mira edhe matetiale .Pergjimet jane nji argument i fuqishem ne drejtim te kesaje qe thuhet

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...