Published On: 11 Gusht, 2016

Tradhtia e LDK-së ndaj rugovizmit dhe marrëzia e Lutës me shokë

Manekini i LDK-së Lutfi Haziri paska deklaruar se nuk mund ta mbajë peng Kosovën, kauza e territorit, ndërsa, LDK-ja në një komunikatë të saj, të marrë krye më vete, pa konsultim serioz me struktura, deklaron se territoritori duhet ti jepet Malit të Zi, në mënyrë që të hiqen vizat.
E para LDK-ja me këso qëndrime është kthyer në partinë e dikurshme socialiste, akuza që prej vitesh ia bën e majta dhe ata që vërtetë ndihen rugovista dhe veprimtarë të devotshëm, ndiheshin të fyer, dhe ishin të gatshëm me çdo përballje dhe rrezik.
Por, kjo LDK e udhëhequr nga Isa Mustafa, që është shndërruar në çadër shëtitëse të PDK-së së krimit të organizuar, të PDK-së vrastare dhe klanit ‘Pronto’, vrasësve të figurave më të shquara të kombit dhe të vetë asaj, është kthyer në një strukturë mazohiste ndaj PDK-së dhe faktorit ndërkombëtar, që po tallet me fatin e kombit shqiptarë si edhe një qind vjet më parë.
Fakti që me kaq presion ndërkombëtar, po luhet me territorin, është një sjellje tragjike, dhe antishqiptare. Kjo nuk do të ishte dhe nuk është antishqiptare, sikur të kishte një projekt, që brenda një dekade apo jo më larg se me 2030, territoret shqiptare nën Mal të Zi do ti bashkoheshin Kosovës dhe Shqipërisë, duke nisur me Ulqinin, dhe duke u përmbyllur me Plavën dhe Gucinë. Por, një projekt i tillë nuk duket se ekziston dhe askush nuk po përmend marrëveshje sekrete, veçse ndonjë hamendësimi krejt jashtë komunkimit publik për ti dhënë kuptim këmbënguljes së Qeverisë.
Për Hashim Thaçin dhe rolin e tij e të partisë së tij PDK-së as që duam të diskutojmë, pasi nuk ia vlen në asnjë mënyrë, të kërkohet më shumë nga ata. Ata e filluan me tradhti në luftë, shërbyen për francez, e të tjerë dhe parasëgjithash për serb, dhe si të tillë do të përfundojnë në koshin e plehrave, si tradhtarë.
Por, shqiptarët i kishin sytë kah LDK-ja e Ibrahim Rugovës, varka që në asnjë fortunë nuk ndrronte drejtim, por që me vdekjen e njeriut simbol të shqiptarisë, jo vetëm të Kosovës, ajo vark u shkërmoq njëherë duke u goditur nga jashtë dhe pastaj gjithnjë e më shumë nga levat e SHIK-ut të futura brenda, por nuk po mungojnë as ato të Serbisë.
Kjo parti kështu përfundimisht po e humb identitetin e saj dhe pa përmbysjen e asaj gariniture kjo parti nuk do të shoh më dritë, sikurse nuk po sheh dritë Kosova pa u përmbysur kjo garniturë tradhtarësh në krye me Hashim Thaçin e Kadri Veselin. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Nji fjale popullore serbe thote :
  ” …katundaret sa me budallej jane , kompirat me te mdhej u dalin ” ….dhe, sipas kesaje logjike , ata ishin perfituesit me te medhej te shekullit te fundit sepse, ata budallej nuk ishin por , budallej ishin shqiptaret nga budallalleqet e te cileve serbet perfituan e perfituan sa qe per 100 vite e dyfishuan teritorin e tyre serb ne dem te teritorit te shqiptareve dhe , nese kesaje logjiike te marre serbet ia kishin pa hajrin , pse te hjekin dore nga nga dicka qe u sjelle dobi , kur me ate logjike edhe sot po u dalin kompira edhe ma te mdhej ….kompira te mdhej se , jo mahi..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 2. basridemiri thotë:

  Populli shqiptar e ka një plagë. Ajo plagë është megja- kufiri.Sa herë që plaga gërvishet njeriu sëmuret. SHqiptarët nuk ka nevojë të qesin firmë për ndarjen e tokave të veta.Le të mbetet ashtu si është deri me 2025.Malazezit janë një fis Ilir. Këtë ata vet e thonë.Për këtë edhe janë shkputur prej Serbisë. Trojet shqiptare duhet të bashkohen deri me 2025. Kjo është e drejtë naturore dhe juridike.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...