Published On: 3 Gusht, 2016

Tradhtari Meha: Komisioni Shtetëror nuk e dëmtoi Kosovën për as edhe një metër katror

Murat Meha, kryetar i Komisionit Shtetëror për caktimin e vijës kufitare të Kosovës me Malin e Zi, në fjalimin e tij në debatin për demarkacionin tha se institucioni që ai përfaqëson nuk e ka ndryshuar as edhe një metër katror të territorit, raporton Gazeta Express.

Meha tha se shënjimi i territorit përbëhet nga tri komponente dhe ripërsëriti se Komisioni Shtetëror nuk e dëmton Republikën as edhe për një metër katror.

Komisioni ka kryer detyrën në përputhje me udhëzimin nga Qeveria dhe me përgjegjësi e profesionalizëm. Komisioni ka bashkëpunuar me institucionet relevante të vendit dhe ato lokale – të Pejës, Deçanit, Istogut, Junikut, ka shtuar Meha./Gazeta Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...