Published On: 20 Mars, 2016

Tradhtar i kombit: Ja kush ishte spiuni më i madh shqiptar gjatë luftës i cili spiunoi Adem Jasharin

 • Lufta e Kosovës që u zhvillua para 16 viteve çdo ditë e më shumë po na sjellë “risi” të reja pasi pothuajse çdo ditë në zbulojme nga një tradhëtar e nga nje spiun shqiptar që u ndihmoi serbëve në luftë.

Pa pikë turpi e pa pikë zemre ata vendosen qe te shesin atdheun popullin dhe nënat e tyre vetëm e vetëm që të fitojne ca para te “qelbura”.

Edhe gjatë shkruarjes se lajmit gjaku me vlon e me vete them se si i thot nje njeri vetes “Shqipetar” kur eshte me zemer tradhtari e me fytyre Serbi,si..?

A nuk u kenaqen kur i shihnin ne televizor e kur i ndegjonin ne radio britmat trishtuese te nenave tona,femijeve tone apo zemra iu bente mal,e shpirti iu hedhte valle.

Gjate nje interviste ne emisionin Vo Centar me Vasko Eftov,ishte marre ne interviste nje ish gjeneral serb,i cili tregoi se sa spiune dhe se sa here ata mund ta vrisnin Adem Jasharin.

Gjenerali serb tha:”Ne ishim ne dijeni ne cdo hap qe bente komandanti i shqipetareve Adem Jashari,pasi ne kishim spiune brenda dhe per kete arsye ne dinim gjdo gje rreth tij se ku po shkonte e cka po bente”

Ai gjithashtu theksoi se ne kohen e paraluftes dhe te pasluftes ishin shumë spiun shqiptare te cilet e kishin shitur veten kombin e tyre per ca mijera euro.

Me tej ai tregoi se ata mund ta kishin vrare Adem Jasharin kur te donin dhe ku te donin madje mund ta zinin edhe te gjalle,pasi spiunet e informonin ate ne cdo kohe,mirepo ai tregoi edhe pse u be masakrua familja Jashari.

“Ne mund ta vritnim Adem Jasharin kudo dhe kurdo,madje edhe mund ta zinim edhe te gjalle mirepo ne i vrame familjen per ti derguar nje mesazh nderkombetareve”

Ai tregoi se 3 spiune ishin te aferm te Adem Jasharit mirepo nuk ceki emra,ndersa si spiuni me i madh tha qe ishte nje ish minister.

“”Ministri”na informonte per gjdo gje madje edhe per detajet me te vogla,pasi ne ia mbushnim xhepin plot me para te thata,atij te themi i pelqenin shume parate”… (BS)

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-keto-jane-vrasjet-me-misterioze-ne-kosove-video/

http://www.shqiptari.eu/geni-geci-ja-kush-e-tradhtoi-adem-jasharin-video/

http://www.shqiptari.eu/anton-quni-kush-e-vrau-tahir-zemajn-ahmet-krasniqin-e-sebahate-tolajn-video/

http://www.shqiptari.eu/milaim-zeka-une-e-di-kush-e-kercenoi-vehbi-kajtazin-nuk-eshte-kryeministri/

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Qe lexone thotë:

  Ne vitet 1995-1999- ne Kosve kanenqene 30 mije polic shkavell, dhe afro 120 mije ushtar shkavell, dhe qdo shkavell qe jetonte ne Kosove punonte per strukturat paralele te instaluara ne Kosove ne kohen pas 5 Korrikut 1990 kur u suspendua kuvendi autonom i Kosoves. Pra jemi tu fol per 200 mije ushtarpolica dhe shpijuna shkavell, qe e paskan percjell Adem Jasahrin kur te shkon prej Prekazit ne Skenderaj me pi nej qaj !!,!,!,!,!,!, po Ademi nuk ka komandue ushtri te 20 mije ushtareve por i ka pase nen njefar komande 7-8 ushtar!. Prandaj pohimi i ketij qerniku se Serbia ka mujt memvra Ademin kur ka dahst jane te sakta, sepse serbia ka mujt me vra qdo shqiptar. Prandaj puna e ketij ministrir eshte tentim per memfut vrasje ndermejt shqiptareve. Ky shkavell nuk e permendi qe ne Peje ne kafiterine PANDA policia shkavelle i vrau 6 shkavella te moshes 16-240 vjeqare vetem e vetem me i fajesue shqiptaret e pastaj me i vra krejt. I mjeri eshte ai qe i beson shkavellave.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. shkavelli rreeenc thotë:

  Rrrrrrrreeeeeeeennnnnnnccccc

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. deqani patrijot thotë:

  Dajm ka pas shpijuna .. edhe dajm e kan hup ne fund shqiptart . Rrnoft ramushi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 4. Hilmi Statovci thotë:

  Shkijet nuk po më brengosin se i dijmë dhe njohim dhe,por këta gazetarët e gjorë na mztën me pallavra veq sa me i mbushë faqet e gazetave.E jepin titullin bombastik e atz nuk ka asgja…….Qe shpiuni e masandej jo tre kanëe qene e masandej ka qene një ish ministër….Kemi qka me shkrue Na edhe me u mare me shum sende që ja vlejn[

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 5. arsim gashi thotë:

  e vetmja tradhtija nuk ka pardon apo falje .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 6. Mal Uka thotë:

  RRena e flliqanit te shkinulkes shitet vetem te ata qe e kan koken bosh !Nuk kini pase shpijun kjo eshte kulufe e thurur shkinisht Se po te dijshit e te kishit mundesi do e likujdojshi Ademin ! Por ai si strateg ua qkerdhy kuku lelet
  dhe sa here ka marr akcian jau ka dridhe serbine E juve ua ka shti frigen e te dridhunat ne shpirte Tuj e pare veten
  si humbes E angazhuet nje ushtri me tenka , minahedhes Ajroplan qe te luftoni me nje familje Se pse ne cdo forme tjeter ishit humbes prej ti Pra qetniku flliqan i fliqulkes
  shkinulke Mos rreje ndaq rreje veten se ne kohe lufte nuk
  kini pase shqipetar shpijuna Kjo ka qene epersija per
  shqipetar dhe ju nuk e kini pase4 te sigurte veten ne asnje
  centimeter toke te kosoves ! Tash ha kllozet jasht kufini
  Por rrenat tua shitjau shkive me shajkaqa Se shipetaret
  Ti dhine fjalet tua Qetniqko govno !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...