Published On: 17 Gusht, 2016

Tradhëtarët nxjerrin kokën, gazetari i “Shekullit” i quan shqiptarët e Kosovës racë e poshtër, vendit i referohet “Kosovë dhe Metohi”

Një gazetar i Tiranës ka lëshuar një mori fyerjesh ndaj popullit të Kosovës; aso që nuk janë dëgjuar vitet e fundit as nga gazetarët e Beogradit, pas lajmit se vendi po ndërton përfaqësuesen e saj në futboll.

Gazetari i Gazetës Shekulli – një prej gazetave më të rëndësishme në Tiranë, Isuf Kurtaj, ka fyer rëndë shqiptarët e Kosovës, pas lajmit se disa futbollistë të Kombëtares kanë vendosur të luajnë për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll.

Ai Kosovës i referohet si “Kosovë dhe Metohi”, derisa nuk heziton aspak t’i cilësojë shqiptarët e Kosovës si racë e poshtër.

Ja çfarë shkruan ai në Facebook.

“E zëmë se Kosovska-Metohio që shumë prej jush i paska gërryer kaq shumë meraku me bë ekip kualifikohet, një gjë doja t’ju pyesja: si leshin do të brohorisni? O sa mirë me qenë kosovarë? Yt racë e poshtë!”, ka shkruar gazetari Isuf Kurtaj.

Ndryshe, komente të tilla jashtëzakonisht fyese ndaj shqiptarëve të Kosovës, ka kohë që nuk janë dëgjuar e as shkruar as nga nacionalistët serbë në Beograd.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...