Published On: 19 Prill, 2016

T´PAKTËN EDHE NJË SI TI

Mentor Thaqi

T´PAKTËN EDHE NJË SI TI

(Hero Salih Çekaj)

Nuk kam njohur dhe një Njeri
(krahas I. Rugovës, F. Aganit, M. Krasniqit)
si Ti,
me aq shumë
maturi, mprehtësi, trimëri,
me aq shumë arsyeshmëri!

Ah, sa do doja të njihja
t´paktën edhe një si Ti,
t´paktën … edhe një
o Salih!

VS., 18 Prill 2016

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Gazmend Freitag, Artist thotë:

    Poezi e bukur per heroin tone nga poeti i madh mentor Thaqi!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...