Published On: 26 Janar, 2016

Torino në garë për mesfushorin nga Kosova

  • Presidenti i Torinos, Urbano Cairo, shpreson ta bindë mesfushorin e Watfordit, Valon Behrami, që ta veshë fanellën e skuadrës së tij për pjesën e mbetur të edicionit 2015/2016 në Serie A.

“Presidenti Cairo ka nisur të mendojë për trasnferimin e mesfushorit të Watfordit, Valon Behrami. Lojtari gjithashtu është duke u kërkuar edhe nga Udinese. Torino do të ketë një punë të vështirë për ta bindur Behramin të kthehet në Serie A”, shkruan “calcioweb.eu”, përcjell sot Koha Ditore

Behrami 30-vjeçar me Watfordin ka kontratë deri në verën e vitit 2018. Tek ekipi anglez u transferua nga skuadra gjermane, Hamburg.

Më herët në Itali ka luajtur për Napolin, Fiorentinën, Lazion, Genoan dhe Veronën. Karrierë ka bërë edhe në Zvicër te Lugano. /Shqiptari.eu/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...