Published On: 29 Shtator, 2016

Topalli: Vetëvendosje deri në fund të vitit do ta sjellë Ligjin për referendum (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli, ka thënë se subjekti i tij politik është duke përgatitur Projektligjin për referendum, i cili pritet të procedohet në Kuvend në fund të këtij viti apo fillim vitin e ardhshëm.

Ai në emisionin InfoBox  të RTV Dukagjini, ka thënë se ky ligj nuk do të jetë antikushtetues dhe se do të ketë përkrahjen e të gjithëve, sepse sipas tij është bazë për demokracinë.

Sa i përket çështjes së demarkacionit, deputeti Topalli ka thënë se bllokimi i tij i takon opozitës, e cila ka vënë bazën e moslejimit të një marrëveshje të tillë. Ndërsa, si opsion tjetër përkitazi me këtë marrëveshje ka thënë se do të jetë Gjykata e Arbitrazhit. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...