Published On: 1 Mars, 2016

Topalli shpërthen kundër: “Largohem nga PD nëse rikthehet Bamir Topi”

“Jo vetëm parlamentarizmi është në krizë, por edhe jeta politike, sociale dhe ekonomike, e për këtë duhet një reagim i fortë opozitar”.

Kështu e komenton situatën aktuale ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, e cila gjatë një interviste për Report TV shprehet se PD ka për detyrë të kryejë këtë mision përmes aksioneve të forta me protesta më masive.

“Partia Demokratike duhet të mbështesë OJQ-të, por duhet të jetë e vetëdijshme për misionin politik që ajo ka si forcë që ka bërë histori në 25 vjet demokraci”, shprehet Topalli.

Në intervistën për Report TV Topalli flet edhe për problemet e brendshme në PD, kur thotë se përgjegjësia për humbjet në zgjedhjet lokale është e kësaj force politike dhe nuk ka arsye të fshihet pas pretendimeve të tjera, ndonëse qëndrojnë.

Dhe ndërsa ka mbetur më shumë se një vit nga zgjedhjet e ardhshme parlamentar Jozefina Topalli mendon se do të ishte zhgjënjyes një koalicion me LSI, ndërsa FRD e Bamir Topit e sheh të pozicionuar qarte me PS.

Detyra e Bashës, thotë Topalli, është ta çojë PD drejt fitores me aleatet natyral të saj.

Në seancën e fundit Jozefina Topalli njësoj si ish-kryeministri Berisha u shpreh se po risheh mandatin e saj në parlament, sërish ajo mendon se situata përballë politikës së inkriminuar të Ramës është e vështirë e madje e frikshme.

Por ajo thotë se përballja është rruga më e mirë por edhe me e rrezikshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...