Published On: 9 Janar, 2016

Topalli ka frik të dal në protestë, kërkon që të tjerët ta përfaqësojnë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së, Faton Topalli publikisht ka kërkuar nga miqët e ti dhe simpatizantët, që e kanë vizituar këto ditë sa është duke vajtur dënimin me burgë shtëpiak që ta përfaqësojnë në protestën e sotme, kundër dy marrëveshjeve, për atë të Asociacionit si dhe për Demarkacionin me Malin e Zi.

I kontaktuar nga Gazeta Blic, për ta konfirmuar pranin apo mos pranin e tij në protestë, Topalli ka thënë se për këtë gjë vendosë opozita, brenda 2 orëve, raporton gazetablic.com

Kjo është çështje që do të vendos opozita brenda dy orëve të ardhëshme. Me rëndësi është që numri i pjesmarrësve të jetë sa më i madhë. Ju siç e dini jam në arrest shtëpiak“, ka thënë Topalli.

Ndërsa ky është shkrimi në Facebook i Topallit:

Më nderoni me pjesëmarrjen në protestë

Këto ditë më kanë vizituar miq, shoke, shoqe simpatizues të Lëvizjes Vetëvendosje, mërgimtar më shumë se asnjëherë në jetën time. Shumë të tjerë më kanë paralajmëruar se do të vinë tek unë në ditët e ardhshme. I ftoj të gjithë ata që më kanë vizituar dhe të gjithë ata që do të më vizitojnë gjatë ditëve të ardhshme të më përfaqësojnë në protestën e sotme. Kosova nuk ka pas asnjëherë më shumë se sot nevojë t’i dalim krah dhe ta realizojmë atë që e donë secili qytetar i Kosovës, pavarësisht nga përkatësia partiake: një Republikë që na përfaqëson, një shtet të së drejtës, një demokraci të lirë, një vend në të cilin jeta e qytetarit ka perspektiv, ku njeriu qëndron në epiqendër të përkujdesit shoqërorë. SOT REPUBLIKA PO FILLON RRUGËN E SAJË TË MBARË. Bëhu edhe ti pjesë e ndryshimi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...