Published On: 21 Prill, 2016

Topalli dhe Rama: Replika me dashnorë e rroba

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli shkëmbeu replika me kryeministrin Edi Rama për çështjen e arrestimit të Emiljano Shullazit dhe reformën në drejtësi.

Topalli e nisi fjalimin duke theksuar se kryeministri Edi Rama nuk e do reformën në drejtësi.

“Dua të jem në rrobat e të tjerëve për të kuptuar se çfarë ndjejnë kur dëgjojnë kryeministrin,” tha Rama.

“Unë e di si ndjehesh ti kur futesh në rrobat e të tjerëve,” iu përgjigj Edi Rama.

“Të bësh dashnorin e reformës së drejtësisë, do të thotë të tradhtosh veten dhe gjysmën e ministrave,” tha Topalli.

“Sa për arrestimin e Shullazit nga policia, pse nuk jepni pamje filmike të arrestimit të Shullazit, një foto të Shullazit tuaj,” vijoi deputetja demokrate.

Rama iu përgjigj duke thënë: “Policia nuk filmon njerëzit që shoqëron, por njerëzit që arreston. Policia e ka shoqëruar Emiljano Shullazin dhe ka mirëpritur deri pas mesnate autorizimin për arrestim. Në këtë periudhë kohe ai ka qenë i ndaluar”.

Në mbyllje të fjalës së tij, Rama iu drejtua Topallit duke i thënë që “Saliut mos ia dëgjo të gjitha se është si ajo shprehja për plakun”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...