Published On: 18 Dhjetor, 2015

Topalli: Berisha duhet të rikthehet në drejtimin e PD-së

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli shprehet pro idesë për rikthimin e ish-Kryetarit Sali Berisha në krye të PD-së.

Në një intervistë me gazetarin Turjan Hyska në emisionin ‘Oktapod’, Topalli tha se modeli i liderit Berisha po tregon që ka të ardhme për politikën e Partisë Demokratike.

Deputetja demokrate nuk iu përgjigj pyetjes nëse Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është një lider, por ajo tha se modeli i Berishës po faktohet se është i nevojshëm dhe premtues për të ardhmen.

Topalli foli edhe për procesin e dekriminalizimit, ku tha se roli i Ambasadorit Donald Lu ka qenë kyç në të gjithë hapat e krijimit dhe miratimit të ligjit në fjalë.

Ndërsa u pyet për deputetin Taulant Balla, Topalli kërkoi ndjesë për fjalët me të cilat i është drejtuar kur ajo ishte Kryetare parlamenti, edhe pse shtoi se deputeti socialist i meriton plotësisht.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...