Published On: 15 Shtator, 2016

Topalli: 364 ditë nuk ka demokraci në vend, për të flitet vetëm një ditë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli, ka thënë se nuk mjafton vetëm një ditë e demokracisë, pasi sipas tij në 364 ditë nuk ka pasur demokraci në vend.

Këto deklarata ai i bëri në organizimin e Kuvendit me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë, ndonëse organizatorët nuk ia dhanë fjalën atij.

Ai ka përmendur deputetin e partisë së tij, Glauk Konjufca, të cilit i është vazhduar masa e arrestit shtëpiak.

Atij i është kundërpërgjigjur kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i cili tha se “proletarët si Fatoni flasin kur duan dhe arrijnë suksesshëm ta tregojnë shpirtin e vetë demokratik”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...